logo my ubezpieczamy
Ubezpieczenia OC AC NNW ASS
Szukaj 
 >
§
tanie ubezpieczenia - myubezpieczamy.pl
Jesteś zainteresowany tym ubezpieczeniem
... tylko podaj poniżej swój numer telefonu lub adres email i kliknij wyślij

Skontaktujemy się z Tobą, odpowiemy na wszelkie pytania i dobierzemy najbardziej odpowiednie ubezpieczenie.
Wyślij
Galeria ubezpieczenia
pojazd oc przewoźnika
kontener cargo
Pokaż więcej/mniej
Strona główna \ Oferta \ Ubezpieczenia dla firm \ Ubezpieczenie OCP - ubezpieczenie przewoźnika drogowego

Ubezpieczenie OCP - ubezpieczenie przewoźnika drogowego

Prowadzisz firmę transportową? Świadczysz usługi na terenie kraju lub za granicą? Zanim wyruszysz w drogę pamiętaj, że Twój klient powierzając towar oczekuje od Ciebie, że dotrze on na miejsce na czas oraz w nienaruszonym stanie. Bez względu na to, co przewozisz i dokąd, potrzebujesz ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego.

Będąc przewoźnikiem ponosisz odpowiedzialność wobec kontrahenta w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy przewozu od chwili przejęcia przesyłki do przewozu do momentu wydania odbiorcy.

Mając polisę odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego przenosisz odpowiedzialność za przewożony towar na Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Dzięki temu masz pewność, że towar objęty jest ochroną od uszkodzenia, zniszczenia lub utraty.

Odpowiedzialność przewoźnika regulują przepisy krajowe (ustawa z dnia 15 listopada 1984 roku – Prawo przewozowe z późniejszymi zmianami) oraz prawo międzynarodowe (Konwencja o umowie Międzynarodowego Przewozu Drogowego Towarów, zwane CMR).

W aktach prawnych zachodzą różnice dotyczące odpowiedzialności, w związku z tym zakłady ubezpieczeń oferują dwa rodzaje polis:
  • OCP krajowe (dotyczy przewozów odbywających się tylko na terenie kraju np. z Warszawy do Szczecina)
  • OCP międzynarodowe (dotyczy przewozów odbywających się za granicą np. z Krakowa do Berlina lub z Paryża do Madrytu)

Współpracując z wieloma Towarzystwami jesteśmy w stanie przygotować dla Ciebie Drogi Kliencie odpowiednią ofertę, z zakresem oraz składką dobraną do Twoich potrzeb. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo wykup u nas polisę OC przewoźnika drogowego.

Zadzwoń, wyślij e-mail - wyliczymy składkę i przygotujemy ofertę. Za naszym pośrednictwem możecie Państwo dokonać zakupu taniego, jak nie najtańszego, ubezpieczenia w niżej wymienionych Towarzystwach:
Ubezpieczenia PZU>
<img src= Ubezpieczenia Warta Ubezpieczenia HDI